Wat is C12000-koper?
Zuiver koper heeft een hoge elektrische en thermische geleidbaarheid. Legeringen kunnen vrijelijk door koper worden gevormd. UNS C12000-koper heeft een IACS-geleidingsvermogen van 95%, een laag resterend fosforgehalte en een hoge weerstand tegen verbrossing. Het is verkrijgbaar in de vorm van staaf, buis en draad.
Wij leveren TP1/C12000 koperen leidingen
Informeer naar prijzen en monsters voor C12000-buizen
UNS C12000 koperen buis chemische samenstelling
De chemische samenstelling van UNS C12000-koper wordt uiteengezet in de volgende tabel.
|
Element |
Inhoud (%) |
|
Cu |
99.9 |
|
P |
0.008 |
UNS C12000 koperen buis fysieke eigenschappen
De fysieke eigenschappen van UNS C12000-koper worden hieronder in tabelvorm weergegeven.
|
Eigenschappen |
Metrisch |
Imperiaal |
|
Dikte |
8,89 g/cm3 |
0,321 pond/inch3 |
|
Smeltpunt |
1083 graden |
1981 graad F |
UNS C12000 koperen buis mechanische eigenschappen
De volgende tabel toont mechanische eigenschappen van UNS C12000-koper.
|
Eigenschappen |
Metrisch |
Imperiaal |
|
Treksterkte, ultiem |
221 - 393 MPa |
32100 - 57000 psi |
|
Treksterkte, opbrengst (afhankelijk van de temperatuur) |
69.0 - 365 MPa |
10000 - 52900 psi |
|
Rek bij breuk (in 101,6 mm (4 inch)) |
55% |
55% |
|
Bewerkbaarheid (UNS C36000 (vrij-snijdend messing)=100%) |
20% |
20% |
|
Poisson-ratio |
0.34 |
0.34 |
|
Elasticiteitsmodulus |
117 GPa |
16970 ksi |
UNS C12000 koperen buis Andere benamingen
Andere aanduidingen die gelijkwaardig zijn aan UNS C12000-koper worden vermeld in de volgende tabel.
|
ASMESB111 |
ASTM B152 |
ASTM B359 |
ASTM B506 |
ASTM B716 |
|
ASMESB133 |
ASTM B187 |
ASTM B372 |
ASTM B623 |
ASTM B743 |
|
ASMESB359 |
ASTM B188 |
ASTM B395 |
ASTM B638 |
ASTM B75 |
|
ASMESB395 |
ASTM B224 |
ASTM B42 |
ASTM B640 |
ASTM B88 |
|
ASMESB42 |
ASTM B272 |
ASTM B442 |
ASTM B641 |
MIL B-18907 |
|
ASMESB75 |
ASTM B280 |
ASTM B447 |
ASTM B68 |
MIL B-20292 |
|
ASTM B111 |
ASTM B302 |
ASTM B451 |
ASTM B687 |
MIL T-24107 |
|
ASTM B133 |
ASTM B306 |
ASTM B5 |
ASTM B698 |
MIL T-3235 |
|
SAE J463 |
MIL W-85 |
SAE J461 |
Veelgestelde vragen
Vraag: Wat is de maximale continue bedrijfstemperatuur voor de C12000?
A: Normaal gesproken tot ongeveer 150–200 graden (302–392 graden F) voor langdurig gebruik-. Blootstelling op korte- termijn kan hoger zijn, maar uitgloeien en verzachten zal optreden boven ~250 graden (482 graden F).
Vraag: Hoe moeten C12000-buizen worden bewaard om oxidatie te voorkomen?
A: Opslaan in een droge, overdekte ruimte. Voor langdurige opslag-of in vochtige klimaten wordt afgedichte plastic verpakking of stikstofspoeling aanbevolen om verkleuring van het oppervlak te voorkomen.
Vraag: Kan de C12000 gemakkelijk worden gebogen?
A: Ja, vooral in de ontharde bui. Voor buizen met een harde temperatuur kan voor het buigen een mechanische buigmachine nodig zijn om knikken of scheuren te voorkomen.
Vraag: Wat is het verschil tussen TP1 (C12000) en TP2 (C12200) koper?
A: TP1 (C12000) en TP2 (C12200) zijn beide fosfor-gedeoxideerde kopersoorten, maar ze verschillen wat betreft resterend fosforgehalte: TP1 (C12000): Laag resterend fosforgehalte (0,004–0,012%). Ontworpen voor toepassingen die een hoge geleidbaarheid en goede lasbaarheid vereisen, zoals warmtewisselaars en elektrische componenten. TP2 (C12200): Hoger fosforgehalte (0,015–0,040%). Biedt verbeterde lasbaarheid en hardsoldeerbaarheid dankzij betere deoxidatie, maar heeft een iets lagere elektrische geleidbaarheid (~80% IACS). Wordt vaak gebruikt in loodgieterswerk, HVAC en leidingsystemen waar lassen/solderen van cruciaal belang is. Belangrijkste conclusie: TP1 geeft prioriteit aan geleidbaarheid, terwijl TP2 prioriteit geeft aan lasbaarheid en soldeerprestaties.
Controleer de huidige voorraad en levertijd
Tabel met dimensionaal bereik
In sanitair- en HVAC-normen worden koperen buizen gewoonlijk ingedeeld in drie hoofdtypen op basis van wanddikte: Type K, Type L en Type M.
Type K: Heeft de dikste wand. Het is de sterkste en meest duurzame en wordt voornamelijk gebruikt voor ondergrondse begravingen, hogedruktoepassingen en waar het hoogste beschermingsniveau vereist is.
Type L: Heeft een gemiddelde wanddikte. Het is het meest voorkomende en veelzijdige type en wordt veel gebruikt voor watertoevoerleidingen in woningen en bedrijven (warm en koud) en voor veel HVAC-toepassingen.
Type M: Heeft de dunste wand. Het is geschikt voor boven-grondse, lage- watertoevoerleidingen in woningen en sommige drainagetoepassingen en biedt een kosteneffectieve- oplossing waar de omstandigheden dit toelaten.
De buitendiameter (OD) is voor alle drie de typen hetzelfde binnen een bepaalde nominale maat. Het verschil zit hem in de binnendiameter (ID), die afneemt naarmate de wand dikker wordt.
| Nominale maat (inch) | Type K | Type L | Typ M |
|---|---|---|---|
| Buitendiameter (OD) | Hetzelfde voor alle soorten | ||
| Wanddikte | Dikste | Medium | Dunste |
| Binnendiameter (ID) | Kleinste | Medium | Grootste |
| 1/2" | Buitendiameter: 0,625" Identiteitskaart: 0,527" Muur: 0,049" |
Buitendiameter: 0,625" Identiteitskaart: 0,545" Muur: 0,040" |
Buitendiameter: 0,625" Identiteitskaart: 0,569" Muur: 0,028" |
| 3/4" | Buitendiameter: 0,875" ID: 0,745" Muur: 0,065" |
Buitendiameter: 0,875" ID: 0,785" Muur: 0,045" |
Buitendiameter: 0,875" ID: 0,811" Muur: 0,032" |
| 1" | Buitendiameter: 1,125" ID: 0,995" Muur: 0,065" |
Buitendiameter: 1,125" Identiteitskaart: 1.025" Muur: 0,050" |
Buitendiameter: 1,125" Identiteitskaart: 1,055" Muur: 0,035" |
Onze fabriek
We bieden een volledig assortiment koperproducten-staven, buizen, platen, staven, draden en strips-afgestemd op internationale specificaties, waaronder ASTM, BS en JIS. Onze productiemogelijkheden omvatten horizontaal continugieten voor staven met een grote- diameter, roterende doorsteekmolens voor hoge- precisiebuizen en multi- walsafwerkingsmolens voor ultra- dunne strips. Om superieure kwaliteit te garanderen, implementeren we uitgebreide testprotocollen: chemische analyse via XRF, verificatie van mechanische eigenschappen op universele testmachines en niet-destructief testen (ultrasoon en wervelstroom) voor interne en oppervlakte-integriteit. Met geïntegreerde productie, strenge inspecties en flexibele aanpassingen leveren we hoogwaardige kopermaterialen voor de elektrische, HVAC-, machine- en bouwsector over de hele wereld.




Ontvang een snelle offerte en logistiek plan














