Wat H62 messing is
H62 is een gewone koper-zink-messing die 60,5 tot 63,5 procent koper bevat met zink als de rest, en toegestane maxima van 0,15 procent ijzer en 0,08 procent lood, terwijl het totaal aan andere onzuiverheden beperkt is tot 0,5 procent. Die samenstelling plaatst het in het duplex-alfa-plus-bèta-veld, wat de reden is dat het zo gemakkelijk warm werkt en schoner bewerkt wordt dan messing met een laag-zinkgehalte, terwijl het nog steeds voldoende ductiliteit behoudt voor koud buigen, stempelen en gematigd trekken. Het wordt geleverd als hoogst-precieze strip, plaat, staaf, buis en draad, en het is de meest gebruikte messingsoort bij de productie van loodgieterswerk, verwarming, elektriciteit en algemene hardware.
H62 Messingdichtheid en eenheidsconversies
De dichtheid van H62-messing is 8,43 g/cm³ bij kamertemperatuur. Dit is het cijfer dat normaal gesproken wordt gebruikt voor technische en commerciële berekeningen, inclusief stripgewicht per vierkante meter en buisgewicht per meter.
| Eenheid | Waarde | Opmerking |
|---|---|---|
| g/cm³ | 8.43 | Primaire technische waarde |
| kg/m3 | 8430 | SI-equivalent |
| pond/in³ | 0.304 | Imperiaal equivalent |
| kg/mm per m2 | 8.43 | Gewicht van een plaat van één vierkante meter, één millimeter dik |
Dichtheid is geen vaste constante in de koperfamilie. Het daalt naarmate het zinkgehalte stijgt, dus het lage-zink H96-gehalte van ongeveer 8,85 g/cm³ is merkbaar zwaarder per volume-eenheid dan H62 van 8,43 g/cm³. Gepubliceerde tabellen ronden het H62-cijfer voor het gemak soms af tot 8,4 of 8,5 g/cm³; waar het strip- of buisgewicht deel uitmaakt van een commerciële regeling, moet de waarde van 8,43 g/cm³ door beide partijen consistent worden gebruikt.
Equivalente cijfers en normen
| Systeem | Aanduiding |
|---|---|
| China (GB/T 5231) | H62 |
| VS (UNS) | C28000 |
| Japan (JIS) | C2801 |
| Duitsland (DIN) | CuZn37 |
| Europa (EN) | CW508L |
Deze equivalenten zijn bij benadering. De compositievensters overlappen elkaar maar zijn niet identiek, en productvormstandaarden verschillen per systeem. Daarom mag een tekening die de ene aanduiding specificeert, niet worden vervangen door een andere zonder technische beoordeling van de samenstelling en de toepasselijke productstandaard.
Fysieke en mechanische eigenschappen
| Eigendom | Waarde | Voorwaarde |
|---|---|---|
| Dikte | 8,43 g/cm³ | Kamertemperatuur |
| Elektrische geleidbaarheid | Ongeveer 27% IACS | Typische commerciële strip |
| Thermische geleidbaarheid | Ongeveer 120 W/(m·K) | Kamertemperatuur |
| Treksterkte | 372 tot 540 MPa | Temper afhankelijk |
| Opbrengststerkte | 250 tot 360 MPa | Temper afhankelijk |
| Verlenging | 30% en hoger | Zachte gemoederen |
| Hardheid | Ongeveer 85 tot 120 HV | Strip |
Omdat H62 in elke temperatuur wordt gebruikt, van volledig zacht tot hard, moeten de mechanische cijfers altijd samen met de leveringsconditie worden gelezen. Een zachte strook die voldoet aan een rekvereiste van 30 procent zal niet voldoen aan de hardheidseis die is geschreven voor harde temperaturen, en de omgekeerde fout komt net zo vaak voor.
Verwerken, vormen en toepassingen
Heet werken:typisch 650 tot 850 graden Celsius. De duplexstructuur geeft H62 een uitstekende warmvervormbaarheid, daarom worden er zo vaak gesmede en geëxtrudeerde fittingen van gemaakt.
Gloeien:typisch 520 tot 650 graden Celsius, gebruikt om de ductiliteit tussen koude vormingsfasen te herstellen.
Koud werken:goede plasticiteit voor buigen, stempelen en tekenen, maar vormen in meerdere- fasen vereist doorgaans tussentijds uitgloeien om barsten in de randen te voorkomen.
Bewerking:gematigd. Voor het bewerken van schroeven met grote- volumes is loodvrij-snijdend messing een betere keuze, afhankelijk van de loodbeperkingen van de bestemmingsmarkt.
Deelnemen:goede soldeer- en lasreactie; solderen is eenvoudig met standaard vloeimiddelen.
Typische toepassingen zijn onder meer sanitaire en verwarmingsfittingen, kleppen en kleplichamen, connectoren en terminals, radiator- en warmtewisselaarcomponenten, stempels en diep-getrokken schalen, pennen, klinknagels, ringen, moeren en manometerveren. Strips met hoge{2}}precisie worden geproduceerd in diktes vanaf ongeveer 0,05 mm en hoger, met een gebruikelijke commerciële dekking tussen 0,15 mm en 3 mm, en het snijden in smalle breedtes is de standaardpraktijk.
Veelgestelde vragen
Vraag: Wat is de dichtheid van H62-messing?
8,43 g/cm³ bij kamertemperatuur, overeenkomend met 8430 kg/m3 of 0,304 lb/in³.
Vraag: Waarom tonen sommige tabellen 8,5 g/cm³ voor H62?
Omdat gepubliceerde waarden soms afgerond zijn. Het cijfer van 8,43 g/cm³ is de waarde die normaal gesproken wordt gebruikt voor technische en commerciële gewichtsberekeningen en moet consistent worden toegepast.
Vraag: Wat zijn de gelijkwaardige kwaliteiten van H62-messing?
UNS C28000 in de Verenigde Staten, JIS C2801 in Japan, DIN CuZn37 in Duitsland en EN CW508L in Europa. Dit zijn benaderingen en geen exacte equivalenten.
Vraag: Hoe wordt het H62-stripgewicht berekend?
Vermenigvuldig de lengte met de breedte en de dikte in meters om het volume in kubieke meter te verkrijgen en vermenigvuldig dit vervolgens met 8430 kg/m3. Een plaat van één vierkante meter, één millimeter dik, weegt 8,43 kg.
Vraag: Wat is de elektrische geleidbaarheid van H62-messing?
Ongeveer 27 procent IACS, wat voldoende is voor algemene connectoren en terminals, maar ver beneden het niveau van messing en ongelegeerd koper met een laag-zinkgehalte.
Vraag: Welke temperaturen zijn beschikbaar in H62-strip?
Zachte, half-harde, harde en extra-harde omstandigheden worden allemaal geproduceerd, en de temperatuur bepaalt de treksterkte, rek en hardheid van het geleverde materiaal.




