C10100 Zuurstof-Vrij Elektronisch (OFE) koper is een zacht metaal met een hoge-zuiverheid. De metallurgische structuur-99,99% zuiverheidEnMaximaal 5 ppm zuurstof-maakt het zeer ductiel, maar ook gevoelig voor "uitsmeren" tijdens secundaire bewerkingen. Het bereiken van de juiste oppervlakteafwerking gaat niet over uiterlijk; het regelt de elektrische contactweerstand, de hechting van de platen en de prestaties van hoogfrequente geleiders. Een slechte afwerking op een101% IACSbar kan leiden tot plaatselijke hotspots die de thermische voordelen van de legering tenietdoen.
Wat zijn de standaard oppervlakteafwerkingen voor C10100-producten?
De meeste inkoopmanagers gaan ervan uit dat een ‘helder’ oppervlak gelijk staat aan hoge kwaliteit. In werkelijkheid hangt de mechanische toestand van het oppervlak af van het feit of het koud-gewalst, getrokken of secundair-verwerkt is. Hieronder vindt u de functionele afwerkingen die wij verzorgenC10100 Zuurstof-Gratis elektronisch koper.
1. Walsafwerking (zoals-getrokken/zoals-gewalst)
Dit is de standaardstatus voorC10100 Rond, vierkant en plat staafje. De Ra varieert doorgaans van1,6 µm tot 3,2 µm. Hoewel acceptabel voor algemene aarding of stroomrails, heeft een walsafwerking vaak microscopisch kleine aanslag of trekolie die moet worden verwijderd vóór gebruik- met hoge prestaties.
2. Bewerkte afwerking (CNC)
Wanneer wij producerenOp maat gemaakte CNC-gefreesde C10100-onderdelen, de Ra is typisch0,8 µm tot 1,6 µm. Omdat C10100 "kleverig" is, kunnen standaard gereedschapssnelheden een "troebele" afwerking veroorzaken. Er zijn hoog-gepolijste gereedschappen nodig om een zuivere snede te verkrijgen zonder het "uitsmeren" dat defecten onder het -oppervlak kan verbergen-, een veelvoorkomend probleem dat wordt vermeld in onze handleiding overhet vermijden van C10100-sourcingvallen.
3. Elektrolytisch gepolijste afwerking
Dit chemische proces verwijdert de bovenste laag van het koper, waardoor de "verstoorde" laag, veroorzaakt door mechanisch snijden, wordt geëlimineerd. Het resulteert in een oppervlak metRa 0,1 µm tot 0,4 µm. Het is de voorkeursafwerking voor componenten waarbij de laagst mogelijke oppervlakteweerstand vereist is voor hoogfrequente signaaloverdracht.
C10100 Referentie oppervlakafwerking
| Afwerkingstype | Ra-waarde (μm) | Ra-waarde (µin) | Typisch gebruiksscenario |
| Standaard molen | 1.6 - 3.2 | 63 - 125 | Elektrische rails |
| Bewerkt (fijn) | 0.8 - 1.6 | 32 - 63 | Koellichamen/elektroden |
| Gemalen / gelept | 0.4 - 0.8 | 16 - 32 | Hogedrukafdichtingen |
| Elektrolytisch gepolijst | 0.1 - 0.4 | 4 - 16 | RF-holtes / versnellers |
Waarom beïnvloedt de oppervlakteafwerking het plateren en lassen?
De oxidelaag op C10100 is veel dunner dan op ETP-koper vanwege de5 ppm zuurstofbeperken. Een ruw oppervlak vergroot echter het "werkelijke oppervlak", waardoor oxiden zich sneller kunnen vormen onder omgevingsomstandigheden.
Als je dik lasC10100 Plaat en plaatzorgt een gladder oppervlak voor een betere dekking van het beschermgas en een consistentere laserabsorptie. Bij plateren (zilver, tin of goud) zal een oppervlak dat door slechte bewerking is "uitgesmeerd" de galvaniseringszouten vasthouden, wat na verloop van tijd tot blaarvorming of "mazing" van de afwerking leidt. Dit bemoeilijkt ook de op gewicht-gebaseerde kwaliteitscontroles, zoals beschreven in onzeC10100 bargewichtcalculator.
Reinigingsprotocollen voor C10100-oppervlakken
| Methode | Verontreiniging verwijderd | Resulterend oppervlak |
| Oplosmiddel Ontvetten | Bewerkingsoliën / Vetten | Chemisch schoon, originele Ra |
| Citroenzuurbeitsen | Oppervlakteoxiden (CuO) | Helder, actief koper |
| Helder onderdompelen | Zware aanslag / verkleuring | Vlak oppervlak, sterk reflecterend |
| Mechanisch polijsten | Krassen / putten | Glad, maar risico op insluiting van schuurmiddelen |
Veelgestelde vragen
1. Verbetert een spiegelafwerking de elektrische geleidbaarheid?
Het verandert niets aan de101% IACSbulkgeleiding, maar het vermindert de wisselstroomweerstand bij hoog-frequentietoepassingen waarbij stroom op de "huid" van het materiaal vloeit. Een gladder oppervlak vermindert de padlengte voor de elektronenstroom.
2. Waarom ziet mijn C10100 er "saai" uit na CNC-bewerking?
Dit wordt meestal veroorzaakt door "Built-Up Edge" (BUE) op het snijgereedschap. Omdat C10100 zacht is, blijft het koper aan het gereedschap plakken en "scheurt" het oppervlak in plaats van het te snijden. Gepolijst hardmetalen of PCD-gereedschappen zijn nodig om de Ra laag te houden.
3. Hoe meet je de oppervlakte van10100 Naadloze buizen?
We gebruiken profilometers om de buitendiameter (OD) te meten. Voor de binnendiameter (ID) van kleine buizen gebruiken we inspectie- en vergelijkingsstandaarden met behulp van boroscopen om er zeker van te zijn dat de smeermiddelen voor de trek-bank geen putjes in het oppervlak hebben veroorzaakt.
4. Wat is de beste manier om oxidatie tijdens verzending te voorkomen?
C10100 is zeer reactief. We gebruiken VCI-papier (Volatile Corrosion Inhibitor) en met stikstof-gezuiverde vacuümverpakkingen om ervoor te zorgen dat het oppervlak helder en oxidevrij- blijft totdat het uw fabriek bereikt.
5. Kan ik met mechanisch slijpen een Ra 0,4 µm afwerking bereiken?
Ja, maar u loopt het risico dat er schurende deeltjes (siliciumcarbide of aluminiumoxide) in het zachte koper terechtkomen. Voor elektronica met een hoge-zuiverheid raden we chemisch polijsten of elektrolytisch polijsten aan in plaats van mechanisch slijpen om vervuiling te voorkomen.
6. Heeft de oppervlakteafwerking invloed op het solderen?
Een enigszins opgeruwd oppervlak (Ra 0,8 tot 1,2 µm) kan feitelijk bijdragen aan het "bevochtigen" van de hardsoldeerlegering door capillaire werking. De ondergrond moet echter 100% vrij zijn van oxiden en oliën, anders zal de verbinding kapot gaan.
GNEE METAL-productassortiment
| Producttype | Vormen beschikbaar | Gemeenschappelijke cijfers | Diameter/diktebereik | Lengte/breedte bereik | Toepassingen |
|---|---|---|---|---|---|
| Koperen buizen | Rond, vierkant, rechthoekig, opgerold | C10100, C10200, C11000, C12200, C12000 | Buitendiameter: 0,5 mm - 300mm Wand: 0,1 mm - 20mm | Tot 6000 mm of op maat | HVAC, loodgieterswerk, warmtewisselaars, koeling, hydraulische leidingen |
| Koperen platen en platen | Platte platen, geperforeerd, reliëf, loopvlakplaat | C10100, C11000, C12200, C23000, C26000 | Dikte: 0,1 mm - 200mm | Breedte: tot 2500 mm Lengte: tot 6000 mm | Elektrische rails, dakbedekking, bekleding, pakkingen, transformatoren |
| Koperen staven en staven | Ronde staaf, vierkante staaf, zeshoekige staaf, platte staaf | C10100, C11000, C14500, C17200, C18200 | Diameter: 1 mm - 300mm | Lengte: 1000 mm - 4000mm | Bewerkte componenten, elektrische contacten, rails, bevestigingsmiddelen |
| Koperdraden | Ronde draad, platte draad, vierkante draad, gestrand, gevlochten | C11000, C11600, C17200, C17510 | Diameter: 0,05 mm - 12mm | Rolgewichten: 1kg - 500kg | Elektrische bedrading, kabels, veren, gaas, lasdraad |
| Koperen strips en spoelen | Dunne strook, folie, spleetrol, profielstrook | C11000, C12200, C19400, C26000, C26800 | Dikte: 0,03 mm - 5mm | Breedte: 2 mm - 1000mm Spoel-ID: 300 mm - 600mm | Transformatoren, radiatoren, afscherming, terminals, connectoren |
Over onze fabriek
Wij beschikken over een volledig assortiment productielijnen, waaronderextrusiepersen, koudtrekbanken, hoge-snelheidswalserijen, slitlijnen en precisie-CNC-bewerkingscentra, waardoor we koperen buizen, platen, staven, draden en strips volledig in eigen huis kunnen produceren. Voor kwaliteitsborging onderhouden wij een toegewijdeinspectielaboratorium uitgerust met spectrale analysatoren, universele testmachines, hardheidstesters, oppervlakteruwheidstesters en optische meetinstrumenten. Elke batch wordt vóór verzending getest op chemische samenstelling, mechanische eigenschappen en maatnauwkeurigheid. Onze productiecapaciteit bereikt500+ ton per maand, en wij houden vastISO 9001:2015-certificeringmet volledige traceerbaarheid van grondstof tot eindproduct. Of u nu standaard fabrieksmateriaal of op maat-verwerkte componenten nodig heeft, wij leveren precisiekoperproducten met korte doorlooptijden en volledige materiaalcertificering.

Ontvang een snelle offerte en logistiek plan




